Leden 2014

Printic - obálka plná štěstí

23. ledna 2014 v 0:44 | kikismoliii |  Řádky ze života
Po delší době zase zdravím! :) Poslední dva týdny byly náročné - především kvůli škole - uzavírání klasifikace, profesoři samozřejmě všechno nechávají zase na poslední chvíli, takže zmatek a shon, málo spánku, ještě méně zábavy. Nicméně je to už hezky za mnou a já můžu být jen spokojená a snad i trochu pyšná, protože se mi nějakým zázrakem podařilo nemít ani jednu trojku! :)
Chtěla bych se ale vrátit k Vánocům. Dostala jsem spoustu krásných a užitečných (= peníze) dárků, dodatečně jsem si po Vánocích - a zároveň i k blížícím se narozeninám - koupila nový mobil, konečně s Androidem, po celkem dlouhé době - cca 5 letech. HTC Desire 500, black version. Je krásný, elegantní, rychlý, má celkem slušný fotoaparát, především má Android (!! :D), můžu se konečně na net připojit i z něj a co jsem objevila nového a jsem z toho neuvěřitelně nadšená - můžu si v něm číst knížky! :) Což znamená, že si konečně přečtu všechny tři díly Hunger Games, už teď se od toho nemůžu odtrhnout (o to větší byla muka, když jsem se musela učit)! Tak je možná i malá naděje, že bych po letech napsala zase aspoň krátkou recenzi na knihy, když bude čas a chuť :).

Ale už konečně k tomu, o čem jsem chtěla skutečně psát a jak již název článku napovídá - jde o polaroidové fotky aplikace Printic, kterou si můžete bezplatně stáhnout do telefonu (ať už máte systém od Apple nebo Android).
Možná jste o nich ještě neslyšeli, já o nich nevěděla přibližně do prosince minulého roku, takže bych se moc nedivila - netuším, jak moc už je to "profláklé". Já se o nich dozvěděla především díky své kamarádce a spolužačce Lole, která na svém blogu a za pomoci týmu Printic (vše o této aplikaci, novinky, nápady, atd. najdete na facebooku pod stejným názvem) uspořádala soutěž o 3 polaroidové fotky od Printic pro 3 výherce zdarma až k vám domů! :) Stačilo mít like jak na její oficiální stránce blogu na fb, tak i u Printic a napsat zajímavý, pěkný a nejlépe tématický komentář k příspěvku. První výherce (já) byl vybrán podle nejlepšího/nejhezčího komentáře, další dva byli spravedlivě vylosováni. Výhra mě hrozně potěšila, chtěla jsem vyzkoušet něco nového v oblasti fotografie a tohle byla právě jedna z možností, o které jsem dříve neměla tušení.
Mám ráda vkusné věci, tím pro mě jsou třeba i staré fotografie (a fotoaparáty), moc se mi líbí retro i vintage styl, jak se tomu dnes často říká. Co si budeme povídat, polaroidové fotografie jsou dnes docela vzácností a přijde mi jako skvělý nápad, umožnit jednoduše díky aplikaci vytvoření takové fotografie - a můžete si vybrat naprosto jakou chcete, focenou jakýmkoliv přístrojem. Dokonce ani fotografie zachycené telefonem nevypadají vůbec zle. Úprava ve stylu polaroidového formátu dodá fotografiím nejen šmrnc, ale především osobité kouzlo - alespoň na mě tak působí :).