Červenec 2010

Zatmění

4. července 2010 v 13:53 | kikismoliii |  Filmy
Původní název: Eclipse
Žánr: romantický, fantasy, dobrodružný
Námět: Eclipse by Stephenie Meyer
Natočené: v USA, 2010
Délka: 124 min
Režie: David Slade
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Dakota Fanning, Ashley Greene, Nikki Reed, Kellan Lutz, Jackson Rathbone, Peter Facinelli a další...

Jistě každý z Vás alespoň tuší, o co jde. Já osobně jsem musela jít hned na premiéru :D, protože (přiznám si to) jsem asi fakt na téhle sáze hodně závislá :D. V knížce (o které se taky brzy na blogu zmíním) tenhle díl nebyl nějak obzvlášť napínavý (až na ten konec), celkově se tam nic moc nedělo. Ale film - to bylo vskutku něco!! Zatím upřímně nejlépe natočený díl, mohu s klidným srdcem tvrdit, že byl mnohem záživnější než v knížce a ze zatím tří natočených dílů rozhodně nejlepší!! Fakt jsme z toho byla absolutně nadšená! :) Přemýšlím, že si tento díl koupím na DVD (i když jsem jaksi přeskočila Nový měsíc :D), abych se na to mohla dívat pořád dokola (na počítači to není ono - zvlášť ta kvalita) :D. Teď tak stručně přiblížím o co tedy šlo v tomto díle....Třetí pokračování Twilight ságy přináší další romantickou zápletku. Osudová láska mezi lidskou dívkou Bellou a upírem Edwardem má trhliny. Poté, co Edward Bellu v předešlém díle opustil, vytvořilo se silné pouto mezi Bellou a vlkodlakem Jacobem. V Eclipse se dozvíme, jak silné to pouto je a zda Bella opravdu Edwardovi odpustila či si zvolí Jacoba. Kromě milostného trojúhelníku se zde vynořuje i vážné nebezpečí, které zachvátilo město Seattle. Vypadá to, že narůstající počet úmrtí není možné ignorovat a že se budou muset spojit odvěcí nepřátelé, upíři a vlkodlaci, aby ochránili obyvatele městečka Forks.
A kvůli zbytku se musíte podívat na film!! :D Vážně stojí za to :).Mé dojmy: Tak to už je z předchozího "výkladu" asi jasný :D... Líbilo se mi absolutně všechno! Děj byl ve filmu dobře zpracován a konečně jsem měla pocit, že (snad) nic nevynechali a přitom to nebylo nudně zdlouhavé. Celý film působil chvilkama vtipně a pak zase dojemně, nebo spíš soucitně.
Je dobré, že film se nezaměřuje jen na Edwarda nebo jen na Jacoba, abyste mohli být jen na jedné či druhé straně. Oblíbit si můžete kohokoliv.
Dobrý vtip samozřejmě nechyběl a Emmett opět perlil jednu hlášku za druhou :D.
Co se týká efektů, od prvního dílu se to rozhodně zlepšilo, jak pohyb, tak vše ostatní. Nejspíš to bylo i lepším režisérem.Klady: Oblečení, efekty, herci, děj, vtip, hudba... Naprosto dokonalý film :)! A co se týká herečky Kristen Stewart, myslím si, že je tam vůbec nejlepší a právem jí naleží můj obdiv:)!

Zápory: Jedinou výtkou, kterou k tomuhle filmu mám je ta, že herečku Rachelle Lefevre, která ztvárnila postavu zlé Victorie, nahradila herečka Bryce Dallas Howard, která již u prvního dílu nabídku odmítla, protože jí ta role přišla malá. Přijde mi velmi namyšlená a nepochopím, proč ji vzali na jeden díl, když sama Rachelle Lefevre byla skvělá a nabídku přijala bez nějakých řečí a myslím, že se tam hodila mnohem víc. To mě fakt naštvalo.


Hodnocení: 1-10b (by Terka)
(já jsem nadšenec, takže proto ty vysoký čísla =P)
režie.................10 bodů
scénář.............10 bodů
hudba..............9 bodů
efekty...............10 bodů
3D...........-
herci.................10 bodů
hlášky...............10 bodů
děj(zápletka)....10 bodů
trailer...............8 bodů


Waiting for V.

3. července 2010 v 17:44 | kikismoliii |  Autogramy
Robert Pattinson (5.3.)
William Moseley (5.3.)
Simon Woods (24.5.)
Matthew MacFadyen (24.5.)
Nick Jonas (29.6., přes divadlo do 12.7.)
____________________________poštou_______________________________

Alexis Bledel (1.12.)
Alyssa Milano (29.5.)
Ben Stiller (1.12.)
Benjamin McKenzie (1.12.)
Courtney Cox-Arquette (4.3.)
Dana Morávková (13.3)
Daniel Radcliffe (14.3.)
Daniela Šinkorová (3.2.)
David Arquette (1.12.)
Diandra Newlin (2.12.)
Don Johnson (1.12.)
Drew Barrymore (1.12.)
Dwayne Johnson (1.12.)
Jan Bendig (14.3.)
Jason Biggs (1.12.)
Johnny Depp (1.12., na dva e-maily 29.5.)
Julia Stiles (1.12.)
Lucie Bílá (14.3.)
Mahulena Bočanová (3.2.)
Marg Helgenberger (2.12.)
Maxim Turbulenc (12.2.)
Michael Clarke Duncan (31.1.)
Miluše Bittnerová (2.2.)
Miroslav Vojtek (3.2.)
Monika Zoubková (2.2)
Neil Patrick Harris (1.12.)
Nicholas Cage (1.12.)
Oldřich Navrátil (3.2.)
Owen Wilson (1.12.)
Pamela Saino (3.2.)
Rowan Atkinson (2.12.,31.1.)
____________________________přes mail________________________________