Duben 2010

Ben Barnes

26. dubna 2010 v 17:56 | kikismoliii |  Zahraniční herci
Oh yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!!! Hej to si vůbec nedokážete představit, jakou mám radost!! Absolutně abnormálně nepředstavitelnou!! Je to zaprvé první odpověď na můj dopis :)), zadruhé to bylo o fous, páč se akorát teď 4.4. zdražovalo poštovný ve VB a zatřetí je to můj oblíbenej herec!! No řekněte, není sladkej a sexy??! ;D Prostě Ben, jeden z platonických lásek... jeden z mnoha, ale přece... xD.
Zviditelnil se spíš rolí prince Caspiana v Letopisy Narnie: Princ Kaspian, ale hrál chvilku i v Hvězdném prachu (Stardust).

Adresa:
Ben Barnes
CAM
First Floor
55-59 Shaftesbury Avenue
London W1D 6LD
UK

Odesláno:
5.3.2010 Dopis, 2 fotky, obálka s nadepsanou adresou a známkou.

Přišlo:
26.4.2010 Jeho fotka - podepsaná a věnovaná:)).

Fotka:
Ben Barnes

Karel Gott

26. dubna 2010 v 17:47 | kikismoliii |  Zpěváci
Tak tenhle autogram jsem dostala 20.4.2010 od Veru :). Jsem za něj ráda a aspoň vím, že mu nemám posílat sama fotky, páč stejnak nedává věnování xD. Ale tak aspoň něco... Jinak ještě jednou moc díky Veuuuuu=o*!!
Adresu nevím, ale není problém ji sehnat, kdyžtak napište.


Fotka:
Karel Gott

Klíč (Strážci času)

25. dubna 2010 v 11:58 | kikismoliii |  Knihy
Originální název: The Key (Guardians of Time)
Autorka: Marianne Curley
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: Jota
Překlad: Jan Sládek
Rozsah: 470 stran
Hlavní hrdinové: Matt a Rochelle (+jejich kamarádi a ostatní členové strážců času)

Klíč
No, tak když už jsem se tak rozjela :D, tak to dopíšu komplet o celé trilogii.
Ve třetím a zároveň posledním díle této úžasné trilogie už není takový "klid", jako v předchozích dvou dílech. Blíží se poslední rozhodující bitva a Strážci času jsou oslabeni. Nejenže je jejich přísně tajná identita dávno odhalena, ale Lathenie (vládkyně Řádu chaosu) se snaží zmocnit jednoho z členů Strážců času a není tedy jisté, kdo je na straně dobra a kdo zrádce. Všichni se snaží co nejlépe připravit na poslední souboj, ale Řád chaosu jim to samozřejmě ztěžuje a výpravy do minulosti jsou čímdál komplikovanější. Mezi samotnými členy to začíná dost skřípat, a proto jsou Strážci času tak slabí a hrozí rozvrat...
Konec si ovšem umíte všichni domyslet, ale přesto se stane něco hrozného... Při tomhle díle jsem se dost nabrečela, teda až u toho konce...
Přeji všem skvělé čtení této knižní trilogie a ještě jednou všem mooooooooc doporučuji!!! Vážně stojí za přečtení! :))

Temnota (Strážci času)

25. dubna 2010 v 11:30 | kikismoliii |  Knihy
Originální název: The Dark (Guardians of Time)
Autorka: Marianne Curley
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: Jota
Překlad: Jan Sládek
Rozsah: 360 stran
Hlavní hrdinové: Matt  (+ostatní členové strážců času)

Temnota
Tak bych napsala stejný začátek jako u předchozí knížky, protože to byl takový shrnutí o celkové trilogii, takže kdyžtak si to přečtěte tam. A i když nevím, co sem místo toho napíšu, tak je mi trapný to kopírovat:D.
Už si fakt nepamataju, z čích pohledů byla psaná tahle knížka, každopádně to probíhalo podobně jako v prvním díle (nemyslete si, že je to nuda!), ale přibyl ke strážcům Isabelin bratr Matt, který to nemá zrovna lehké, jelikož se pořád trápí tím, že ještě svoji zvláštní schopnost neobjevil.
V tomhle díle ale Řád chaosu unesl učitele mladých členů Strážců času, a tak se všichni pouštějí do nebezpečného dobrodružství, aby svého učitele (Arkariana) vysvobodili.
Takže o zábavu není nouze ani u tohoto dílu:).

Vyvolený (Strážci času)

25. dubna 2010 v 11:09 | kikismoliii |  Knihy
Originální název: The Named (Guardians of Time)
Autorka: Marianne Curley
Rok vydání: 2006
Nakladatelství: Jota
Překlad: Jan Sládek
Rozsah: 352 stran
Hlavní hrdinové: Ethan a Isabela (+jejich kamarádi a ostatní členové strážců času)

Vyvolený
Kniha, pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy.
Je to dlouho, co jsem ji četla, takže možná něco nebude úplně přesné, tak se předem omlouvám.
Nedávala bych ji sem, kdyby nebyla dobrá, takže Vám můžu říct, že byla naprosto úžasná!! Nevím, jestli lepší než Harry Potter, nebudu ale shazovat ani jednu:).
Knížka je celou dobu psána očima a myslí dvou postav, v tomhle dílu to je Ethan a Isabela. Jsou to kamarádi ze školy, kteří postupně objevují sami sebe. No ale abych upřesnila o co vlastně celkově jde v téhle knižní trilogii:
Strážci času jsou "lidi" se zvláštními schopnostmi (každý má mít jednu), kteří bojují proti Řádu chaosu, který se snaží změnami v minulosti ovlivnit budoucnost a pomocí "portálu" se dostanou třeba do doby, kdy bylo velké rozhodnutí nějakého krále a oni se snaží negativně ovlivnit rozhodnutí (no, tak změnit), ale tomu vždy právě zabrání Strážci času. Do toho jsou tam zápletky mezi členy samotnými. Takže je to tak trochu i román. Každopádně když jsem četla každý ten díl, pokaždé jsem si na konci řekla, že je to úplně drsná knížka. Opět je tam směs emocí a hlavně napětí, které Vám nedovolí se odtrhnout od knížky.
Celkově je to jedna z nejlepších fantasy knížek, co jsem kdy četla a tudíž vřele doporučuji!!
Kniha je určená spíše pro děti v rozmezí 10-13 let (podle mého mínění).

Rozcestník

17. dubna 2010 v 17:43 | kikismoliii |  OtherJiří Korn

17. dubna 2010 v 11:56 | kikismoliii |  Herci
Tak tomuhle jsem snad ani nepsala žádost, je to už druhej, kterýho nikde nemám zaznamenanýho :D. No nevadí. Hrál v různých filmech, možná i show. Ty nejnovější jsou např. Kvaska, Bathory, nebo 2Bobule (ani jeden z těch filmů jsem neviděla xD).

Adresa:
?

Odesláno:
?

Přišlo:
14.4.2010 Podepsaná fotka s věnováním.


Foto: (všimněte si, jak stylově napsal moje jméno na obálku:))
Jiří Korn

Alyson Hannigan

17. dubna 2010 v 11:50 | kikismoliii |  Zahraniční herečky
Tahle herečka je celkem známá, měla jsem z tohoto autogramu radost, protože hraje v seriálu HIMYM (How I Met Your Mother) a ještě aji v Buffy, přemožitelka upírů. Ale je dost možný, že hrála i v nějakým filmu.

Adresa:
E-mail.

Odesláno:
1.12.2009 E-mail s žádostí.

Přišlo:
6.4.2010 Preprint (jak nečekané od fanmailu).


Foto:
Alyson Hannigan